Když se myšlenka s myšlenkou sejde

19. ledna 2014 v 18:01 | Kačka |  Moje kecy
S novým rokem přichází i nový článek. Asi už jste si mysleli, že jsem zmizela a a blog zůstal napospas vašim komentářům. Ale opravdu jsem zase zpátky, i když budu mít stále sníženou aktivitu. Když jsem si 1.1.2014 založila nový deník a napsala jsem první větu: "Milý deníčku, dnes je začátek něčeho nového, nového roku, ale taky plno dalšího." Tak jsem v tu chvíli fakt nečekala, že se to opravdu změní. Dnes je 19.1 a ani nevíte, co všechno je nového.

Začínají se mi plnit věci, o kterých jsem dřív snila. Ti co můj blog navštěvují se prosím nelekněte a zkuste mě pochopit. Ode dne, kdy jsme s Johčou (kamarádka se kterou jezdím jsem jezdila - vysvětlím později) byli na jednodenním soustředění v Mořkově u koní se toho u mně a myslím že i u Johči ohledně koní docela dost změnilo. (V nejbližší době čekejte článek o tom soustředění). Někdy v prosinci jsem si podala jen tak inzerát na bazoš, že bych si chtěla pronajmout koníka. Asi po týdnu se mi ozvala paní z jedné vesnice poblíž vesnice kde bydlím. Byla jsem samozřejmě nadšená a hned jsem to šla říct mamce. Po týdnu rozmýšlení rodičů (den po soustředění) jsem se tam s mamkou a ségrou jela podívat - 12.1.2014. Paní je moc milá a mají doma 10 koní. Není to sice pronájem, ale je to ježdění, ježdění které mi vyplní moje sny. Od toho dne jsem tam byla asi třikrát. A jezdila jsem a jezdím tam na plemeném hřebci moravského teplokrevníka - Míšovi (Garnet po Gidran). To je asi poprvé co jsem kromě poníků seděla na velkém koni hřebci. Míša je absolutně hodný, bezproblémový i s kobylama na jízdárně. No proč to vlastně píšu.

Když jsem byla jezdit tam kde jsem jezdila, bylo semnou něco špatně už od začátku. Prostě jsem tak nějak přemýšlela nad vším možným. Přístup trenérky to dokázal ještě pokazit. Když jsme vedly koně k uvazišti, chovala a mluvila semnou jako s nějakým blbem a jako kdybych byla uplně blbá - i na kamarádku. Bylo to pár sdní po soustředění a nějakým zázrakem se o tom soustředění dozvěděla. "Prý jste neuměli nasadit martingal..?" zeptala se mě takovým dobíravým tónem. Přitom já jsem martingal ani nenasazovala, takže nevím, kde k tomu došla. Potom se mě zeptala, k čemu vůbec martingal je. A nejvíc mě dorazilo, jak řekla: "Slyšela jsem, že se chcete něco naučit, tak budeme dneska na jízdárně v kroku nebo spíš na místě, když je tam blato." taky takovým dobíravým tónem, jako kdyby nám vyčítala, že se vůbec chceme něco nového naučit, protože normálně by nás poslala samotné na vyjížďku a měla by to absolutně bez práce. Prostě jedete sami na vyjížďku jeďte si kam chcete a čau, něco v tomhle smyslu. A ještě buďte opatrné. Na jízdárně jsme se učili obrat kolem zadku a obrat kolem předku, ale absolutně jsem to z jejího vysvětlení nepochopila, takže nechápu, jak to mohla pochopit Jiskra a už vím proč z toho byla tak zmatená. Když jsme dojeli, odsedlaly jsme je a všechno a uvázaly jsme se k úvazu. Potom jsme šly nahoru na čaj a obléct si gumáky, protože tam bylo fakt totální bahno. Když v tom na nás začla trenérka řvát, tak jsme seběhly dolů a myslely jsme že se stalo bůh ví co. Koně byli odvázaní a pásli se kousek od úvazu, úvaz byl mírně nakřivo a ohrada byla otevřená, ale jinak se nic nestalo a ona po nás prostě řvala. Jiskra se a asi něčeho lekla, měla panik karabinu, takže její vodítko zůstalo utažené na úvazu. Holky si vzaly koně, já jsem vzala Jiskru za ohlávku a snažila jsem se odmotat vodítku, ale v jedné ruce Jiskru a druhou jsem to fakt neodmotala. Takže jsem polekanou Jiskru vedla do ohrady na ohlávce. Když jsme se vrátily na dvůr, trenérka na nás jakoby se nic nestalo mluvila jak svatoušek jestli něco neuděláme. Tak jsme to šly udělat. Pak jsme zaplatily a jely jsme domů. Doma jsem o tom všem začala přemýšlet a i když mi to přišlo nesprávné, rozhodla jsem se, že měním "stáj" budu jezdit tam k té paní. A na ranch budu jezdit tak 1 za 14dní. Bylo toho na mě poslední dobou dost. Už jsem tam chodila přes 3 roky a i mamka říkala, že to chce změnu. Ze začátku pro mě bylo těžké o tom mluvit, ale už jsem rozhodnutá. Po třech jezdeckých hodinách v nové "stáji" jsem pochopila obrat kolem předku a obrat kolem zadku, paní trenérka mi vysvětlila drezúrní písmena a stihli jsme zopakovat i jízdárencké povely/cviky a zaskákat si. Takže jsem spokojená. Ale nevím, jak to řeknu trenérce z ranče, protože vím, jaké by na to měla "kecy". Do nové stáje budu jezdit 3x týdně a budu platit buď 500kč (tak normálně jezdit) nebo 1000kč měsíčně (sportovat-závodit) a na ranchi jsem platila 1000kč za měcíc a jezdila jsem 4x do měsíce.

Kdyby si tohle někdy četla moje trenérka (Lída), tak tady je vzkaz pro ni: "Moc děkuju za všechno. Za všechny příležitosti s koňma, které jste mi umožnila, za to, že jsem mohla jezdit na vašich koních a být s nimi. Za to, že jste mě naučila dívat se na svět jinýma očima, že jste mi ukázala, že prasátka jsou miláčkové, že jste mě naučila dojit, dělat věci ohledně koní a hlavně, bez vás bych nejezdila tak jak jedím a za to vám nekonečně mnohokrát děkuji."

Kámoška se mě snaží přemluvit, ať na ranchi zůstanu, že si to mám ještě rozmyslet a tak, ale podle mě už se nemám nadčím pozastavovat.
Na fotce míša (Garnet) na výstavě :) No není nádherný?

Jsou uzavřené známky, na vysvědčení budu mít 2dvojky jinak samé 1, jsem v 8. na základce.

Tak jsem vám to shrnula, chtěla bych slyšet váš názor na to celé, pokud jste to přečetli až sem :D Taky jste učinili podobné rozhodnutí? Mějte se a napsatelnou :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Das Das | Web | 20. ledna 2014 v 18:35 | Reagovat

Přesně nevím v jaké situaci jsi, ale myslím, že jsi udělala dobře. Pokud jsi se tam necítila dobře a nevyhovovalo ti to a navíc máš možnost stáj změnit, tak proč ne. :) Hlavně i cena je lepší, což si myslím, že je v téhle době zásadní.
Dvě dvojky, to je dost slušný. :)Ať se v dalším pololetí daří ještě lépe.. Já budu mít snad jen jeden trojec, jsem v druháku na gymplu. :D

2 Hanif Hanif | Web | 21. ledna 2014 v 20:27 | Reagovat

podle mě si udělala dobře :-)

3 Áď!q Áď!q | Web | 23. ledna 2014 v 16:56 | Reagovat

Taky jsem takhle odcházela.. V minulé stáji jsem byla 2 roky a nenaučila jsem se totálně nic, chovali se ke mě hnusně a.. no radši nic.. Taky jsem přešla a jsem mocc spokojená! :))
A myslím, že jsi udělala dobře.. :)

4 Klára Klára | Web | 25. ledna 2014 v 22:21 | Reagovat

Udělala si dobře ;)... jinak bych chtěla tvé známky :DDD

5 Equinecz Equinecz | Web | 28. ledna 2014 v 14:15 | Reagovat

Taky jsem změnila několik stájí, než jsem našla to pravé :) Myslím,že jsi udělala dobře, aspoň se něco nového naučíš :)

6 Nikís Nikís | 9. února 2014 v 13:42 | Reagovat

No já to mám podobně až na tu trenérku. Trenérka je v pohodě, ale strašně mě mrzí, že platíme 600 kč na měsíc, když jezdíme 4x do měsíce (jednou za týden).
Udělala jsi jen a jen dobře. 500 kč na měsíc a budeš jezdi 3x do týdne je fakt super :)
Držím ti palce :)

7 Kiki Kiki | 10. února 2014 v 18:03 | Reagovat

nemáš se nad čím pozastavit? -_- A co Jiskra?? Ta je ti u pdele že? Teď se na ní vykašleš? :)

8 Lenka :) Lenka :) | Web | 13. února 2014 v 7:48 | Reagovat

Tak to je super, že si víc a líp zajezdíš a na velkém koni :) Moc Ti fandim!!! PS: je náderný!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama