Listopad 2013

Pozastavení na neurčito

30. listopadu 2013 v 12:07 | Kačka |  Info
A je to tady. Pozastavuju na neurčito. Poslední dobou se do psaní článků spíš nutím a ani nemám moc času na to, abych psala. Nasbírám nějaké nápady na články a odpočinu.. Do toho škola atd a já si chci udržet známky. Prosím nemažte si mě z affs.

Pronájem koně

24. listopadu 2013 v 15:34 | Kačka |  Vše kolem koníNež si začneš vybírat koně, je dobré si ho první pronajmout. Můžeš si tak ověřit, jestli jsi schopná se o něj postarat, věnovat mu času kolik potřebuje atd. A pokud nevíš, co takový pronájem obnáší nebo se chceš dozvědět něco nového, přečti si tento článek :)

Diplomek od Hanif + vysvětlení neaktivity

22. listopadu 2013 v 20:42 | Kačka |  Info
Dostala jsem za kvíz u Hanif diplom :) Strašně se mi líbí.
Vysvětlení mé neaktivity: není moc času nebo se mi spíš moc psát teď ani nechce. A když se mi nechce, tak jsou ty články o ničem. Mám rozepsaný článek o pronájmu koně, tak ten čekejte snad o víkendu (doufám, že se konečně uráčím ho dopsat
-_- ) Pak taky shrnutí posledního týdne - deníček. A co mě v nejbližší době čeká. Plánuju nějaké TAGy. Co si přeju na Vánoce atp. Takže se omlouvám za neaktivitu a nemažte si mě prosím z affs!
P.S. Hanif, děkuji za diplomek :)
Tak se mějte, pá :) Kača
Jezdecký deníček 14.11.2013

15. listopadu 2013 v 18:37 | Kačka
Měly jsme zkácené vyučování do 12h, takže jsme na koních byly s Gabčou o hodinu dřív. Johča nebyla, protože byla na MS s tančením. Přijely jsme a šly jsme se převlíct. Byla celkem zima. Dovedly jsme koně a začaly jsme čistit. Keňa byla jako vždycky pěkně vyválená, tak mi Gábi potom s čištěním pomohla, ať to máme rychleji. Potom jsme nasedlaly a nauzdilya šly jsme se připravit. Blo nám řečeno, že jedeme sami na vyjížďku. Já jsem měla Keňu a Gábi Merlin. Jeli jsem většinu výjdy krokem. A podle mě ten nejlepší okruh, ale zárověň celkem náročný :D Kvůli tomu, že jsme musely přejet přes koleje vlaku a cestu kde jezdí celkem dost aut. Koleje jsme projely v pohodě a na cestě byl velký provoz. Koně už byli nervózní, takže jsme radši slezly a po chvilce čekání jsme přeběhly cestu. Na druhé straně jsme zase nasedly a pokračovaly jsme v cestě :D

U bývalých dostiháků

15. listopadu 2013 v 18:36 | Kačka |  Jezdecký deníček :)
V pondělí po škole jsem jela s Kačou autobusem k nim. Převlékly jsme se a šly jsme ke koním. (jsou její). Mirisk (Mirďa) je její a Mr. Land (Mistr) je u ní ustájený, ale může na něm jezdit. Poprvé jsem nasazovala deku :DD Jo, zní to divně, když jsem u koní 5 let, ale ve stáji kde chodím koním deky nedávají. Nasedlaly jsme Mistra a začaly jsme jezdit v ohradě. Tam jsme si postavily pár provizorních překážek. Mirďovi je 9 let a Mistrovi 14. let, ale kdybych nevěděla kolik mu je, tipnu mu tak 6 :D Má strašně moc energie.

A tom co jsme dělaly s koňma potom si přečtete v celém článku.

Weekend diary

10. listopadu 2013 v 16:53 | Kačka |  Deníček

V pátek jsem si za pomocí ségry v pokoji konečně vyvěsila plakáty! Na stěně jsou přilepené pomocí hmoty (podobná žvákačce), která se dá koupit ve velkém balení a na stěně skvěle drží. Vyvěsila jsem po pokoji celkem 11 plakátů různých velikostí a jak jinak než s koňma.

Jak koupit toho správného koně

8. listopadu 2013 v 17:53 | Kačka |  Vše kolem koní
Mít koně je sen každého koňáka, ale dřív než se rozhodnete hledat koně ke koupi, ujasněte si, jaký by měl být. Pro jaký účel, jestli jako společník ke druhému koni, rekreační kůň, kůň pro sport, pro chov nebo miláček na zahradu. A co od něj očekáváte. Čím vyšší jsou Vaše sportovní ambice, tím nákladnější bude koupě a následně výdaje (přeprava, vybavení, tréninky, startovné..).

Shopping - Galerie Šantovka Olomouc

5. listopadu 2013 v 19:43 | Kačka |  Deníček
V něděli jsme konečně s našima jeli do Šantovky. Je to tam super, jenom mě štve, že na chodbách nejsou lavičky. Utratili za mě kolem tří tisíc. Něco mám na svátek, něco na vánoce :D Dovezla jsem si sněhule a konečně nové oblečení :3 A taky knížku, Monty Roberts - Muž, který naslouchá koním. Knížku dostanu na svátek a oblečení na Vánoce. Sněhule mám z Dr. Kubba nebo tak nějak se ten obchod jmenoval a jsou krásně teplé. A oblečení z Terannovy. :33 Nejvíce jsem nadšená z mikyny, je uplně boží a strašně se mi líbí. Taková šedohnědá s kapucí a ze předu je medvídek.
více v celém článku.

Friday 1.11. and Saturday 2.11.

2. listopadu 2013 v 20:39 | Kačka |  Deníček
V pátek jsem nebyla ve škole, protože jsem v noci měla teplotu. Nemohla jsem vůbec spát. Vzbudila jsem se v jednu ráno a myslela jsem, že mi vybuchne hlava. Uplně mi v ní pumpovalo. Vzala jsem si mobil a svítila jsem si na cestu dolů ze schodů do kuchyně. Vytáhla jsem teploměr a měla jsem 37:7. Fakt super, to máme mít dneska ve škole ten halloween. Šla jsem za mamkou, dala mi prášek a říkala, že budu doma. Ráno jsem se vzbudila a hlava byla už celkem v pohodě. Celý den jsem měla 37:3. Docela mě mrzelo, že jsem nemohla na halloween. Měla jsem udělaný kostým a všechno. Pořádali jsme ho my osmáci a deváťáky pro 1. stupeň. Celý den jsem ležela v obýváku u televize a přepínala jsem pořady, protože tam fakt nic nebylo.

Sobota 2.11 - Venku s chlupáčema


Už jsem v pohodě. Teplotu jsem neměla. A odpoledne jsem se šla s mamkou projít se psama. A protože jsou dneska dušičky, šli jsme zapálit svíčku na hřbitov. Vzala jsem si foťák, takže jsem cestou fotila všechno možné. Hlavně hřábata, Nelu s Andy a přírodu :) Natočila jsem i video, jak Nela s Andy hledají myšičky, ale te´d se mi nechce stříhat, tak vám ho přidám zítra. Na nejpovedenější fotky se můžete podívat v celém článku.

Halloweenské nehty

2. listopadu 2013 v 20:06 | Kačka |  Moje "díla"
Pozdě ale přeci.Na téma halloween přidávám nehty, které jsem si dneska dělala. Na levé ruce s obrázky a na druhé bez. S těma obrázkama se mi to moc nepovedlo a na té druhé ruce už se mi nechtěli dělat :D Použité barvy: černá, oranžová odstín 14, bílá odstín 58. Na levé ruce: Na palcijsem udělala dýni, na ukazováčku to měl být pavouk, na prostředníčku duch, prsteníčku BOO! a malíček jsem odflákla. Nechala jsem se inspirovat obrázky a návody s netu a nakonec z toho vzniklo tohle. No posuďte sami.