Jezdecký deníček 10.10.2013

10. října 2013 v 20:50 | Kačka |  Jezdecký deníček :)
Ahoj! Tak dneska jsme byly konečně na koních. Cesta autobusem rychle uběhla a my jsme se těšily na ranch. Selátka už jsou docela velká, na to, že dneska mají 9dní. A kluk se jmenuje Adámek (jako první kluk na zemi Adam podle bible) a jedna holčička Julča. Zbylé 4 holčičky jména ještě nemají. Jak jsme přišly tak jsme se pozdravily s trenérkou, chvilku jsme si povídaly a šly jsme se podívat na selátka. Potom jsme se šly převlíct.


Už převlečené jsme u selátek byly asi hodinu, mazlily jsme se s něma a tak. Takže jsem nafotila i nějaké fotky.
Tak tady jsou prnďolíši s maminkou (Ígen).
Tady leží :3
:33
jak sedí :D


Po hodině konečně přijela Johča, kámoška se kterou jezdíme a na kterou jsme čekaly. Ale tak alespoň jsme si nafotily ty fotky. Potom už konečně přijela a šly jsme pro koně. Měly jsme být na jízdárně, ale Keňa si rozsekla nohu nad spěnkou, tak teď 2-3 týdny nesmí jezdit :( A 3 koně na jízdárnu nejsou, protože Nirbeca skákat nesmí (a ani to na jízdárně moc neumí), když má propadlé spěnky. (má to už od narození). Tak jsme se domluvily s trenérkou, že pojedeme na vyjíďku. Samy, jenom my a koně, bez trenérky.
Přivedly jsme koně, vyčistily jsme je a vyčesaly (měli všechny hromadu bodláků ve hřívě). A taky jsme se pomazlily. Jiskřička ve výběhu :3


Když jsme vedly koně. :) Vpředu Jiskra a vzadu Nirbeca a holky.


Poté jsme koně nasedlaly, nauzdily. My jsme se připravily, daly jsme si vesty a přilby. Upravily jsme si třmeny a hurá do sedla. V mém případě do padu (dečka se třmenama). Já jsem jela na Jiskřičce, Gabča na Níře a Johča na Merlince. Trenérka s Johčinou ségrou nás šly doprovodit k cestě, aby se ujistila, že ji bez problémů přejedem. Já jsem jela s Jiskrou jako první. Skoro celá naše vyjížďka byla podél lesa. Ze začátku jsme šli krokem a kochaly jsme se krajinou. Je to nádherné, jak jsou teď vybarvené ty stromy a celkově prostě ta podzimní ktajina. Potom jsme na horizont do kopce naklusaly. A od posedu na horizontu k lesu jsme si nacválali. Bylo to úžasné! Potom jsme vjeli do lesa. Kousek jsme šli lesem, pak jsme kousíček jeli po poli a zase jsme jeli do lesa. Jeli jsme po takové vyšlapané pěšince, vyšlapané od zvěře :) A cestou jsme viděly podél té pěšinky bedly, chvilku jsmé váhaly, protože se nám nechtělo slízat z koně kvůli dvoum bedlám, ale ujeli jsme dalších 5 metrů a bylo jich tam dalších sedm. Tak to už jsme slezly. Vzaly jsme si koně na ruku a začaly jsme sbírat. Celkem jsme jich měly tak 9 no :D Daly jsme je do kapsy na padu a Gabča si jednu velkou dala do vesty. Takže já a Gabča jsme měly úkol ► dovést bedly v pořádku a celé zpět na ranch :D Potom jsme zase nasedly a jeli jsme dál. Kousek lesem a potom jsem jeli podél lesa v kroku po louce. Asi po deseti minutách jsme si řekly, že chceme ještě cválat. Takže jsme naklusali k posedu a po horizontu k lesu jsme si ještě jednou zacválali. :33 Úžasné to bylo! A potom jsme už šli v kroku zpět na ranch :) Vyjížďka byla naprosto perfektní, koníci poslouchali jako hodinky a všechny jsme byly nadšené, že jsme to zvládly. Dokonce i bedly to přežily :D Odsedlaly a oduzdily jsme koně, pochválily jsme je a donesly jsme bedly trenérce :) Byla moc ráda. Sundaly jsme si vesty a přilby a vzali jsme kyblík plný jablek, který jsme rozdělilly na tři hromádky, pro každého jednu. To bylo mlaskání. Potom jsme šly ještě pozbírat vajíčka. Potom se jelo zavést koním řepné listy. A my jsme je zatím odvedly zpět do výběhu. Rozloučily jsme se s koníkama a zpátky na ranch jsme jeli ve vozíku. Jeli jsme celkem rychle :D A zvedly jsme ruce nad hlavu a pozorovaly jsme, jak se za náma práší a víří se listí. Byl to pěkný pohled. Potom se šlo dojit. A dojily jsme samy. Kozy i krávy byly poslušné, takže se naštěstí mléko nerozlilo. Potom jsme si ještě povídaly s trenérkou a dostaly jsme oplatek, mňam. :) A potom už pro nás přijela moje mamča. Dovezla ještě kukuřici, co jsme koníkům sbíraly a hřiby co dneska nasbíraly. :) Trenérka byla nadšená, protože hříby zbožňuje. A za kukuřici taky samozdřejmě děkovala :) Potom jsme se rozloučily a jely jsme domů.

Jestli jste to dočetli až sem, tak tleskám :D Bylo to dneska naprosto skvělé a těším se na další čtvrtek. Zítra konečně pátek! :3 Jinak mám rozepsaný článek o Jiskře, tak ho snad zítra stihnu zveřejnit. Tak se mějte, ahoj. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký styl jezdíte?

Anglii 75% (15)
Western 5% (1)
Obojí 15% (3)
Nejezdím 5% (1)

Komentáře

1 Hanif Hanif | Web | 11. října 2013 v 18:26 | Reagovat

Tak to muselo být super, a Jiskra je nádherná. Selátka jsou moc roztomilá a mají pěknou barvu :)

2 Klára Klára | Web | 11. října 2013 v 22:01 | Reagovat

:) Jiskra je krásná... :) selátka jsou roztomilá... ;)

3 Kate Kate | Web | 12. října 2013 v 15:38 | Reagovat

Tak to musela být super vyjížďka. Máš pravdu, že teď jak je to listí barevné a do toho třeba svítí slunce, že je to prostě paráda. Bedle taky sbírám když je vidím mám je hrozně ráda. Jinak moc pěkné fotky :-)

4 Kačka Kačka | Web | 12. října 2013 v 16:11 | Reagovat

[1]: jo, to bylo :) To jsou, škoda, že jim ty pružky zmizí.

[2]: to je :)

[3]: Jo, to byla! :) jsou z nich výborné řízky, mňam. :) díky .)

5 Lenka Lenka | Web | 16. října 2013 v 13:52 | Reagovat

Pěkný článek :) A selátka ňuňuňuňuňuňu!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama