Říjen 2013

Jezdecký trénink 31.10.2013

31. října 2013 v 20:23 | Kačka |  Jezdecký deníček :)

Po dvou týdnech konečně v sedle! Ani nevíte, jak mi to chybělo. Přijela jsem společně s Gabčou busem, nachystaly jsme se a šly jsme pro koně. Vyčistily jsme je a po chvilce přijela i Johča. Nasedlaly jsme, nauzdily. Nasadit přilbu a hurá do sedla! Tentokrát jsem měla Merlinku a byli jsme na jízdárně. Nevěděla jsem co budeme dělat, proto jsem váhala mezi westernovým a skokovým sedlem. Nakonec jsem se rozhodla pro skokové. Johča jezdila na Jiskře a Gabča na Keni. První jsme koně rozehřáli v krku a klusu. Udělali jsme si 2 kolečka krokem, 2lehkým klusem a 2 pracovním. To samé nadruhou stranu. Potom jsme procvičivali jízdárénské cviky, např. Od stěny ke stěne nebo ze stěny na stěnu. Většinu hodiny jsme jezdily za kruzích (horním a dolním). Ze začátku jsem si moc nemohla zvyknout na Merlininy chody, ale potom to už bylo fajn. Merlinka je kůň, který se musí do všeho tlačit a u ní musí být jezdec přísný. (fláká co může) Zato Jiskra je pravý opak. Jiskra je chodivá, stačí na ni jednou mlasknout a ví, co po ní chci. Ale tak jsem ráda, že jsem dneska byla na Merlin. Na kruzích jsme jezdili kolečko krok, lehký klus, pracovní klus a cval. A takhle asi 5x :D Jak jsem s Merlin byla na horním kruhu a holky na dolním, tak jsem zrovna cválala. Pobdla jsem Merlin z pracovního klusu do cvalu a vyrazila uplně zbrkle, málem jsme obě spadly. Nakonec to nějak ustála, ale z mojeho pocitu v ten moment v sedle to vypadalo, jako kdyby běžela jenom po předních nohách :D To jsem nechápala. Uklidnila jsem ji a jela jsem dál :D Potom jsme vyjeli z jízdárny a jeli jsme se projet nakonec pole a zpátky v kroku, aby se koně trochu vychodili. Po navrácení do jízdárny jsme si objeli kolečko krokem, potom lehkým a pracovním klusem a nakonec cvalem. Na konci tréninku jsme koně vykrokovali. Odsedlaly, oduzdily a pochválily jsme koníky. Odnesli jsme věci a donesli jsme koníkům jablka za odměnu. Ti si pomlaskovali :D Odvedli jsme koně a pustily jsme se do poklizení zvířátek. První jsme poklidily králíčky a posbíraly jsme vajíčka u slepic. A potom se šlo dojit. To jste neviděli ten bordel co kozy dělali. Všechny jsme z nich byli totálně na nervy :D Nakonec jsme to nějak zvládly a mléko se nevylilo. A Klárka (kravička) už co nevidět bude mít telátko, je už úplně totálně tlusťoučká. A vemínka má naběhlé mlíčkem. Selátka od Ígen už taky uplně vyrostly! Jsou krásně chlupaté a pomalu začínají ztrácet proužky. A jsou to velicí mazly :D Fotky bohužel nemám, neměl nás kdo fotit. Tak se mějte :) Pá, Kača

P.S. Kdo čte rád JD a něco podobného, podívejte se na Johčin blog http://jolynda123.blog.cz/ bude ráda, když jí navštívte, popř. zanecháte koment. :)

Co víc si přát -_-

30. října 2013 v 15:30 | Kačka |  Deníček
Vypadám jak smrtka -_- Dneska je poslední den prázdnin (teda alespoň pro mě). A co jsem dělala? Samozdřejmě nic jiného než to, že jsem celé prázdniny trčela doma. A proč? Jak někteří z vás ví, byla jsem "nemocná" a brala jsem antibiotika. Den po dobraní antibiotik jsem dostala vyrážku - v sobotu. A další den se zjistilo, že jsem na ty antibiotika alergická, takže fakt pecka >_< Jsem celá popatlaná od tekutého pudru (krém proti neštovicím) - takže jsem celá bílá a trčím doma.

Znáš teorii WESTERNU?

30. října 2013 v 13:29 | Kačka |  otázky a odpovědi, kvízy, testy
Na stránce tvujtest.cz jsem pro vás udělala test :) Je o teorii westernu. Tak si vyzkoušejte a pochlubte se s výsledkem :)
P.S. Pokud budete chtít přidat další testy, přidám ráda. Otázky a odpovědi přidávám z testů, co jsme dostali na jezdeckém soustředění.

Kontrola affs/kamarádů + wanna be?

30. října 2013 v 12:46 | Kačka |  Info
Bylo načase. Je to moje první kontrola affs tady na blogu. Chtěla bych si ujasnit, kdo můj blog navštěvuje, kdo ne a udělat si v affskách pořádek.
Do komentářů napište:
přezdívku
adresu blogu
co se ti na mém blogu líbí?
Co by jsi zde změnila?


Kontrola potrvá do 15.11.

Wanna be affs?

30. října 2013 v 12:07 | Kačka |  Info

Chceš se spřátelit? Neváhej a napiš pár řádků co po tobě chci. :)

podmínky:
-Nebudeš na mém blogu vulgární, nedávat sem reklamy, viry/spamy a podobně.
-Můj blog navštívíš alespoň 1x do týdne. (samozdřejmě pokud nestíháš, tak to chápu,)
-Pokud máš na blogu důležitý článek, tím myslím fakt důležitý nebo pozastavuješ, dej vědět.
-Pokud nemáš ke článku co napsat, radši nic nepiš, budu radši než kdyby jste se k tomu nutili. Komentáře typu "Pěkné fotky" "Určitě jsi si to užila" nebo "pěkný článek" mě moc nezajímá, takže budu radši, když k tomu naíšete smyslplný komentář :)

Pokud chceš být pořád moje affs, do komentářů vypiš formulář. Pokud mě tvůj blog zaujme, ráda si tě zapíšu do affs.
FORMULÁŘ: napiš:

-Přezdívku
-adresu blogu
-proč chceš být moje affs?
-co se ti tu líbí?
-co si by zde změnil/a?

Mein liebster blog award

29. října 2013 v 17:13 | Kačka |  Jiné

Nominovala mě blogerka Kristin, děkuji za nominaci :)
Pravidla
Řeknu o sobě 10 věcí
Odpovím na 10 otázek blogerky, která mě nominovala
Vymyslím 10 otázek pro ty, které budu nominovat
Nominuji 5 blogerů, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářů
Informuji blogery o tom, že jsem je nominovala

Kresby: cválající kůň a hlava koně

28. října 2013 v 16:53 | Kačka |  Moje "díla"

MOJE KRESBY

Ano, zase jsem kreslila. Nějak mě to chytlo a baví mě to. Je to příjemné odreágování. Kreslila jsem to včera večer asi v deset. :D Obě kresby jsou kresleny podle předlohy a u obou je něco odmyšleno nebo naopak přimyšleno. Vybrala jsem si těžší obrázky a snažila jsem se jít více do detailů.

Přidávám svou kresbu koně

27. října 2013 v 19:22 | Kačka |  Moje "díla"
Přidávám kresbu koně. Kreslila jsem to v pátek podle jedné fotky. Na to jak kreslím se mi to líbí :D No posuďte sami :)
aneb když se a Kača nudí :D

Líbí x nelíbí ?
Budu ráda když napíšete váš názor na obrázek + co mám vylepšit :)

Konečně venku!

25. října 2013 v 21:02 | Kačka |  Deníček
Nadpis mluví za vše. Celý týden jsem trčela doma a jít ven mi fakt chybělo! Byla jsem u doktorky a prý už to mám dobré, ale ty antibiotika musím dobrat, takže fakt pecka -_- Zítra zase budu muset trčet doma a to jsem chtěla jet ke kámošce. Dala mi alespoň omluvenku na 14dní do těláku, což je good! Potom jsme se šly se ségrou podívat do jednoho obchodu, tam jsme byly asi půl hodiny :D Mám dneska strašně moc energie, přecejenom být týden doma.. Se ségrou jsme ještě tak hodinu chodily po městě a pak jsme šly k mamce. Čekaly jsme tam na ni asi půl hodiny a pak jsme konečně šly. Stavily jsme se ještě do toho obchodu kde jsme byly se ségrou a vybraly jsme dvě pyžama pro babičky, mají narozky. Šly jsme potom na nudle-oběd a pak konečně k autu :) S mamkou jsem jela ještě do ochodu pro orchideje - pro babičky a pak domů. Udělala jsem si pár úkolů a šla jsem ven - před barák. Hrála jsem si s Nelou a Andy (pejsci) a tak :) Mám i nějaké fotky. Nele jsem postavila překážku a skákala jsem s ní. Mamka na ni hleděla (na tu překážku) a prý: "To nepřeskočí" a já: "Tak se dívej" Rozběhla jsem se s Nelu a v pohodě to přeskočila. Skočila by i víš, kdyby chtěla, ale je to lenoh :D Fotky dodám později. Pak jsem šla s našima volit. Celá naše rodina volí ANO. Mohla jsem vhodit tu obálku do té krabice (ne,ůžu si vzpomenou, jak se to jmenuje) :D Dalava jsem si dvě kofoly (jak mi chyběla čepovaná kofola!) a brambůtky a pak jsme šli. Dívala jsem se na ulici a na TVD a teď jsem na PC. :) Zítra teda budu doma, v neděli jedem na oslavu k babičce a v pondělí k druhé babičce. V úterý bych mohla konečně za tou kámoško, nevím ještě. A ve středu nebo v nějaký den o prázdninách možná pojedem do Olomouce nebo někam tam. Potřebuju nové boty atd.. Chtěla bych do Šantovky (Galerie Šantovka Olomouc) prý je to tam boží. Taťka říkal, že by jsme tam mohli jet :) Přes prázky snad stihnu ještě napsat.

Jaké máte plány na prázdniny vy?
Do kdy je máte?

Mějte se a užijte si prázdniny, pá. :)
What does the fox say?

24. října 2013 v 18:48 | Kačka |  Jiné
Celkem kravinka, ale chytlavá :D Znáte? Musím uznat, že ten koník v tom videu je nemálo luxusní! :3
Ta písnička leze celkem na mozek, ale nasmějete se.
Ten děda je nejvíc :DD