Březen 2013

31.3.2013 - Sněžná pohroma

31. března 2013 v 21:15 | Kačka |  Kámošky, Nelinka a já

Ahojky. Dnes 31.3.2013 se očividně počasí rozhodlo, že si prodloužíme zimu :D U nás odrána sněží a doposud nepřestalo, jestli to tak bude pokračovat, asi nás to tady zasype. :D Takové počasí jsem o velikonocích ještě nezažila a to tady jsem už 13 let :) Nevím ,co si to počasí usmyslelo, ale k tomu aby nás to zasypalo to nemá moc daleko :D Ještě k tomu fouká protivný vítr a nevím co všechno. Od rána u nás napadlo nejmíň 25cm. A to včera nebylo po sněhu ani památky.
Dneska jsem vstala o půl desáté, protože se posunul čas, ale tak alepoň jsem se dobře vyspala. A najednou mám v pokoji takovou nezvyklou tmu. Podívám se na střešní okna a co nevidím. "Sníh?! nééé! Já nechci sníh!" No tak teda vstanu, odtáhnu žaluzie a venku je taková chumelenice, jako kdyby se jim tam nahoře roztrhly všechny sněhové peřiny. Nevím, co mám k tomu jiného říct :D Ten sníh už mi opravdu leze na nervy. I když ta změna času na mě vidět není. Jsem čilá a plná energie! Dneska jsem byla s mamkou, taťkou, Andy a Nelou venku. Ale vzpomněla jsem si na Kazinka a protože se mi moc nechtělo šlapat pěšky a řekla jsem si, že ho alespoň proběhnu, vzala jsem ho s sebou :) Taky byl dneska plný energie, i když se mu ze začátku moc nechtělo.. Je to opravdu k nevíře. Kazi byl ze sněhu taky ještě takový vykukaný a šlo na něm vidět, že se mu sníh líbí :) Byla jsem překvapená z toho, že mě poslouchal a on byl tak strašně roztomiloučký, když v tom vysokém sněhu zvedal ty jeho "nožičky" :D Bylo to boží zase si pěkně zacválat ve sněhu :) A ke konci Bám přeju Šťastné a Veselé Velikonoce! A holky si nezapomeňte dát polštář na zadek, ať si pozítří v klidu sednete :D A jak jste dnešní den prožili vy? Sněžilo u vás taky? Jestli se chcete spřátelit, budu ráda, kdyžtak napište :)
*A tady ještě pár fotek ze dneška. Na mě se nedívejte!Mějte se. Ahoj Kačka

Pokusy na zvířatech?!

30. března 2013 v 15:02 | Kačka |  Moje názory
Ahoj. Takže na mém blogu se objevil jistý komentář, který se mi opravdu nelíbil a tak jsem se rohodla o tom napsat článek. Návštěvníka jsem už na svém blogu blokla, protože tohle bylo na mě už opravdu moc! Říkal/a mi, ať řeknu své ANO testování na zvířátech! Takovou zlost už jsem fakt dlouho neměla! Já zvířata miluju a nedokázala bych jim ublížit (kromě hmyzu).
Hned jsem se podívala na její blog a přečetla jsem si pár článků. Je to hnus. No, posuďte sami, klikněte na odkaz: testování
Je to opravdu hrozné, nechutné a lítostné. Když takto někdo píše na veřejnosti o tom, že zvířata jsou malí zmetci a necítí bolest. Což je největší blbost, kterou jsem v životě slyšela. Přesahuje to hranice všeho možného. Nechápu, že na světě ještě někdo takoví existuje. Chápu, že někdo nemá rád zvířata. Ale takhle o nich psát, to je už opravdu vrchol! Buď to dělá proto, aby měla co nejvíc negativních komentářů a velkou návštěvnost nebo jen pro své pobavení a navedení lidí na testování. Už jak o sobě píše na svém profilu je hnus. Tohle fakt nepochopím. Chápu že se to musí na někom ozkoušet, ale takhle? Psát, že zvířata necítí bolest a že jsou to úplně blbí, vymatlaní a praštění tvorové, kteří byli stvořeni k tomu, aby se mělo na čem testovat a že jsou světu jenom pro škodu? Takové bláboly nám tam cpe do hlav, že se ani nedivím, že má u žadého článku přes 100 komentářů! Je to opravdu něco tak odporného, co tam píše, že je mi z toho špatně. Opravdu nevím. Je to hnus. Takové bláboly, jako že jsou zvířata špatně vyvinuta, necítí bolest a jsou tupá, že zjistili profesionální vědci?! Možná tak začátečníci a amatéři!
Jsem silně PROTI testování na zvířátech! Řekni své NE taky!
Kačka

Výstřednost

29. března 2013 v 12:47 | Kačka |  Téma týdne
Celkem se nudím tak sem se rozhodla napsat něco ke článku týdne. I když pořádně nevím, co mám napsat a říkám narovinu, že to tohle téma se mi nelíbí a nijak zvlášť mě nezaujalo.
Co je to vlastně výstřednost?
Výstřední se snaží být člověk, který se snaží vyniknout z davu, být něčím jiný či odlišný, extravagantní. Může to být jak v chování, oblékání, účesech, malování nebo jiných věcech. Každý za výstřednost považuje něco jiného. Při oblékání je pro někoho výstřední třeba kvítkovaný klobouk pro jiné třeba šaty z masa. Při účesech, no to si asi dovedete vybavit. Při chování je to to samé, snaží se být jiný nebo odlišný od ostatních. V kvítkovaném klobouku může pro někoho vypadat in a pro někoho out. Třeba emo a takový jsou výstřední. Nebo když jde někdo na společnský večírek v teplákách a tílku :D A ostatní v šatech a obleku. To je taky výstřednost.
Kdo je pro mě výstřední?
Já považuju za výstřední (myslím tím osobnosti a celebrity) určitě: Katty Perry, Lady Gaga, Rytmuse, Justina Biebera a další.

Co za výstřednost považujete vy?
Konečně prázky :)

28. března 2013 v 21:25 | Kačka |  Kámošky, Nelinka a já
Ahojky, tak konečně tu máme prázky a můžem si je plně užít. I když počasí nás v tom zrovna nepodporuje.. Ale co už. Na počasí kašlu. Sice je líp než bylo předtím, ale i tak je to nanic. Už jsem se těšila na to, jak se konečně pořádně vyspím.. Včera jsem byla na koních a přijela se mnou k nám i kámoška, která tu mimochodem teď semnou sedí a žere kečupové hranolky pom-bar. A taky prej říká je to Jóža Bóža :D (jmenuje se Johana)
Dneska jsme se vzbudili asi o půl sedmé, protože nás vzbudil budík, prtože jsem ho večer zapomněla vypnout a potom se nám ještě chtělo spát, ale neusly jsme. Tak jsme hrály na mobilu Help out. :) Taky jsme potom byly na fb a psala jsem si s kámoškou, která se příjmením jmenuje Šenková a Johana prý že je to Šunková :D Pak jsme šly ven, na vyjížďku s Kazim :) (kámoščiným poníkem a tak trochu i můj a ještě druhé kámošky)- je to poník nejlepších kámošek, ale nejvíc Gabčin :) Na poli nebylo ani moc bahna, takže jsme si dobře zajezdily a Kazi snad taky. Jenom mimochodem, je to shetlandtský pony :O Taky jsme s ním zkoušely něco z přirozené komunikace (horsemanship) :) A docela mu to šlo, na tože to dělal asi tak po třetí :D Odpoledne jsme byly taky za Kazim. Ale v lese se něčeho lekl a pak byl na poli nervózní, tak jsme jely už radši zpátky. Když jsme byly u nás, udělaly jsme si s z bílého jogurtu jogurt. :D Daly jsme si ho do misky, přidaly jsme moučkový cukr, med a kakao, zamýchaly jsme to, nasypaly jsme na to oříšky a vzaly jsme si k tomu perník, co jsme s mamkou pekly :)A pro naše překvapení to bylo fakt dobré :D
Jak už všichni ví, tak v pondělí nás čeká pomlázka.. Takže Holky! Nezapoměňte si dát na zadek polštáře, ať si potom můžete v klidu sednout :D A kluci! Vy je moc nezbijte! Nebo se radši vypravte někam na výlet. My asi budeme doma, ale plánovali jsme někam jet.. No nic. Tak se mějte a užijte si zbytek prázdnin, protože právě začaly. Ahoj Kačka

jít či nejít

26. března 2013 v 20:12 | Kačka |  Ranch na Kačeně, Ježdění

Ahojky. Tak a je to zase tady. Po nějaké době píšu článek. Přiznám se, že se mi ani psát nechtělo. Což se mi teď stává častěji. Baví mě tady na blog psát, ale poslední dobou mi dochází nápady o čem psát. Pořád píšu jen články typu deníček, které mi někdy připadají dost nudné na to, aby je někdo četl.. Tak vás ještě jednou prosím, ať mi do komentářů napíšete vaše nápady a návrhy o čem mám psát články, co by se vám tady líbilo a tak. Budu za to moc ráda a hodně mi tak pomůžete. Mám taky rozepsanou povídku. Ale pořád se nemůžu donutit se na to vrhnout a vymyslet pro ni dobrý děj. Ale teď už pojďme k tomu, proč jsem zvolila nadpis tak jak zvolen je.

Dnešní je nadpis je tak zvolen proto, protože bych potřebovala poradit. Jde o toto. Někteří co navštěvují můj blog jistě ví, že jezdím na koních a ti kteří to ne, tak vás tady vítám a říkám vám to teď! :D Mám jít zítra jezdit. A moc tam chci, protože jsem nejezdila a koníky jsem neviděla něco přes 2 týdny :/ A problém je v tom, že venku je zima jako na Sibiři a já bych měla jezdit :D A ještě k tomu mám rýmu a docela kašlu, takže mamka nechce, ať jsem nemocná a já taky ne. A já se vás ptám, co by jste na mém místě dělali vy? To bude všechno, mějte se. Ahoj Kačka :)

Sliby..

21. března 2013 v 18:27 | Kačka |  Kámošky, Nelinka a já
Ahojky. Tak po delší době píšu. Přiznám se, že se mi ani psát nechtělo a ani teď se mi moc nechce. Ocenila bych, kdyby jste mi do komentářů napsali, co by jste chtěli abych přidávála. O čem psát články a v čem se zlepšit. Taky vo se vám tady líbí a nelíbí.
Slíbila jsem Vám, že přidám oddělovače .. Přísný zákaz kopírování!
Když něco slíbím, snažím se to dodržet.. Ale né vždy je to v čas. Snažím se, aby probíhalo vše bez jakýkoliv zbytečností. Ale nedaří se to. :/ Když se na něčem s někým domluvím, většinou to nevýjde a někdo z nás to poruší. A mě to potom mrzí, jsem naštvaná atd. Protože to bylo třeba důležité nebo tak.. A pak se zbytečně hádáme. Tohle beru z vlastní zkušenosti. Už se radši budu snažit nikomu nic neslibovat, když se to poruší, jsem z toho špatná, protivná a naštvaná.. Nemám ráda, když mě někdo zradí! Vlastně to úplně nesnáším! Jsem potom několid dní na toho dotyčného naštvaná a nedá se o ničem normálně bavit.

Potom se tady blogu objeví pár změn. Jako například jiný styl psaní (Budou podnapisky modře a text černý) Taky jste si mohli všimnout nového designu, který tady už nějakou dobu mám, ale moc dlouho ne.. něco přes týden. Blog mi hodně pomáhá při mém vyjadřování pocitů atd.. Vždycky se tady pěkně vypovídám a pak mám skoro čisté svědomí. Ale tento týden čisté svědomí nemám ani minutu.. Ale to už je jiná záležitost. Tento článek byl jen tak informativní a teď přidám ty oddělovače a taky chci připomenout, že kdo by se chtěl skamarádit, není problém, stačí napsat pod jakýkoliv článek do komentářů :)


Tady je zbytek oddělovačů, avatarů a animací, které budu samozdřejmě používat :) A VELKÝ dík patří Gaz. Holkám z tohoto blogu: http://designy-na-objednani.blog.cz/
oddělovače:
avatary:
ikonky:
PŘÍSNÝ ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ TÉTO GRAFIKY! Jestli to zjistím, jte nahlášeni u admina a bloknutí u mě na blogu !
To je všechno. Mějte se. Ahoj

Vlak života :)

19. března 2013 v 15:19 | Kačka |  Téma týdne
Náš vlak NIKDY nezastavuje! Pořád a stále jede po osudových kolejích. Není sám, veze s sebou štěstí, lásku, tajemství, smutek, zkázu, zlo, dobro, nehod, štědrost, zkrátka plno nehod a překážek. Ano, život, tohle vše nám s sebou přináší. Je jedno jestli jedeme rychlíkem, pendolínem, osobákem nebo expresem. Naše cesta začíná při narození a končí smrtí. Vše mezi tím si určujeme sami. Náš osud nám dá najevo, co bude dál. Ale sami si můžeme rozhodnout jestli půjdeme ven nebo zůstaneme doma. Jestli se s někým budeme bavit nebo ne. Jestli se chceme učit něco nového nebo radši nic. Každý den je jiný a neměnitelsný. Každý den si můžeme zvolit jinak. Každým krokem běžte s úsměvem :) A nepřenášejte svou náladu na ostatní. Život je vlak, který nás provází naši cestou. Ať nám týden uteče pomalu nebo rychle, vždy si plně užívejte každý den, jako by byl vášposlední. Život je krátký a proto hoďte spát s dobrou náladou. Nevíme, co se stane potom. Nikdy nevíme co bude za 10 let. Ani co bude zítra. Osud nám určí pouze jestli budeme zdraví nebo nemocní. Ostatní si musíme určit sami. Pokud se snažíš a jsi chytrý/á proč bys nemohla dělat to, co tě baví? Každý jednou dostane svou šanci, proto ji nepropásněte a ŽIJTE NAPLNO!
Doufám, že se vám článek líbil :) Je docala krátký, ale co už. A to zveřejním, napadne mě dalších nevím kolik věcí, ale nechám to tak. Pokud budete chtít, dám vám sem fotky pejsků, jak si spolu hráli na zadradě v neděli. :)
Já půjdu. Ahoj :) Kačka

Nový dess :)

14. března 2013 v 20:36 | Kačka |  Jiné
Ahojky. Tak konečně jsme se dočkali designu, který jsem slibovala. Chtěla jsem, aby se to tady trošku změnilo a teď počítejte s tím, že budu design měnit tak jednou za 3-4 měsíce :) Takže bude určitě každé roční období jiný. :) Mě osobně se tento moc líbí. Je úžasný. Já bych neudělala nic z toho. A jsem ráda že si na mě holky udělaly čas a za to jim jsem velice vděčná! A tady je najdete, pokud si chcete objednat něco z grafiky: http://designy-na-objednani.blog.cz/ Dělají úžasné designy, teda alespoň mě se dost líbí a moc je tím obdivuju. Proto se na jejich blog chodím každý den dívat. Udělají mi i oddělovače, ikonky a avatary, ale na ty si musím počkat do zítřka :). Až budou, hned je začnu používat :) Doufám, že se vám nový dess taky líbí a pokud ano, nezapomeňte hlasovat v nové anketě pok článkem :)
A abych nezapoměla, potřebovala bych s něčím poradit. Chtěla jsem do menu vložit animaci, ale nejde mi to. Nevíte jak se to dělá. Kdyby jste byli tak hodní, tak posím napiště celý postup, popř. v čem ji dělat.
Tento blog se stává mým každodením koníčkem, ale né vždy se my chcou psát články. Myslím, že to začíná pomalu rozjíždět. A doufám, že někdy dosáhnu více návštěvnosti než 20. Získám nějaké kamarády atd. a když už jsme u těch kamarádů. Kdo se chce skamarádit, napiště do komentářů: přezdívku a adresu blogu :) A podmínky by byli akorát: Chodit na tento blog alespoň 1 za týden a alespoň 1 za měsíc napsat nějaký ten komentář :) A já bych vám to samozdřejmě oplácela :) Ale samozdřejmě pokud by jste chtěli, byla bych ráda kdyby jste tento blog navštívili i vícekrát a napsali ten komentář. Ale pokud nechcete, nemusíte :)
A co se děje u nás? No, tak je to celkem v pohodě. Akorát Gabča (kámoška) je nemocná :/ A babičce včera dovezli dřevo, tak jsem pomáhala a potom jsem šla se psama :) A dneska konečně vím, jaký termín pojedu na tábor :) (Ranch na Kačeně) Pojedu ten 2. protože mi to příjde takové nejlepší, kdo je tady z okolí, klidně i z Ostravy nebo tak a měl by zájem o tento tábor, tak klidně napiště :) Více zde: http://www.ranchnakacene.cz/
Já jsem tento týden na koních nebyla, protože trnérka je v nemocnici, ale příští týden už jdu. No nic. Já půjdu. Mějte se pěkně a zítra zase napíšu :) Ahoj :)

Odejdi už zimo!

12. března 2013 v 20:21 | Kačka |  Kámošky, Nelinka a já
Ahoj. Tohle téma jsem dnes zvolila, protože nechci, ať se ta protivná zima zase vrátí! Jako já mám zimu ráda, ale tohle už je opravdu přehnané. To počasí už mě opravdu štve a oproti tomu je to ještě slabé slovo. Týden je krásně a já se už těšila na jaro.. Když jsem šla odpoledne po škole ségře kupovat dárek k narozkám, myslela jsem, že asi umrnu. Dárek jsem měla koupený asi za 15 minut a potom jsem hodinu chodila po městě jen bez čepky a připravená na to, že bude opět 10 stupňů jako předchozí dny. Mmochodem koupila jsem jí kornout s dobrůtkami (oříšky v čokoládě, meruňky a jahody v čokoládě, sušené ovoce aj.) Ale vraťme se zpět k tématu. Když jsem potom přišla domů, musela jsem nejmíň hodinu ležet pod dekou. A na venek už jsem neměla ani pomyšlení. A taky se mi ani nechce myslet na to, že má být ještě hůř. :( Já chci už to JARO! Babička už má na zahradě sněženky a počasí si najednou usmyslí, že se zima zase vrátí.. :/ Takže nejspíš sněženky zmrznou. Už jsem vidělai včelu, takže ta to taky nejspíš nepřežije.. :( Chudinka malá. Příroda si to hold letos pojala poměrně složitě. Vím, že jaro má podle kalendáře začít až 21.března, ale i tak se mi to nelíbí. AŤ si zima táhne. Prostě ji tady NECHCI! Mějte se. Ahoj :)
Ps. moje fotka z minulého roku :)

Místo, kde chci žít? :O

11. března 2013 v 18:29 | Kačka |  Téma týdne

Místo, kde chci žít.

Pod tímto názvem si nejsem úplně jistá, protože je mi třináct :D Ale představy o místu, kde chci žít určitě mám! Bylo by to někde tady, ve vesnici, kde bydlím teď na obrovském pozemku s malým útulným domkem, 2 dětmi, milujícím manželem, psem a koňmi. Ve výběhu by protékal potok, rostla by tam krásná zelená tráva a pásli by se tam koně ♥ Určitě bych nechtěla žít někde ve velkém městě plném smogu a jiného kouře, nebo podobných místech. Představovala bych si to na rozlehlém místě, vedle malého lesa, rozlehlími pastvinami, středním domkem s malým dvorkem. Na dvorku by pobíhal pes a na králíkárně by seděla chlupatá bílá kočka. Měla bych tam králíky a dva boxy s čerstvou voňavou slámou. Ve chlívě bych měla kozy a na kopečku bych měla stádo oveček. A ještě bych měla malé prasátko. A abych to všechno zvládala, tak by mi pomáhali nějaké pomocnice. Dům by nemusel být nějak luxusní, stačil by mi malý, pěkný a útulný domek s kuchyní, obývacím pokojem, ložnicí, 2 pokoji pro děti, koupelnou a garáží :)
Vím, že jsem to pojala trochu z jiného hlediskaa, ale už jsem to tak napsala. Ze zvířat by mi stačili koně a ten pejsek :) Tak to bude asi všechno, mějte se. Ahoj