Únor 2013

Foto Nelinka+Andy 001*

27. února 2013 v 20:54 | Kačka |  Nelinka a Andy :)
Ahoj. Rozhodla jsem se vám sem dát více aktuálních fotek Nelinky a Andy. Nela je ta větší. Zlatý retrívr a jsou jí 3 roky a 4 měsíce a Andy je jezevčík a je jí 5 měsíců :) Doufám, že se vám líbí a popř. hlasujte v anketě :) Tady jsou:
Více v celém článku ;)

ps. omlouvám se, že některé fotky jsou jinak přetočené, snad se líbily a kdyžtak hlasujte v akńketě, pokud jste došli až sem, tak děkuji za shlédnutí fotek a pokud se líbili, hoďte kdyžtak něco fo komenářů. Už půjdu. Mějte se. Ahoj Kačka :)

Mokro, bahno, voda..

26. února 2013 v 17:17 | Kačka |  Jiné
Ano. Přesně tak to teď u nás vypadá. Tyhlety 3 věci mě dost štvou. Když chci jít ven, nedá se jít skoro nikam, jedině kdybych chodila po cestě tam a zpátky.. A na půl hodiny to opravdu nemá cenu, jít někde ven a přijít celá promočená, hlavně v botech. :( Ať už je jaro! Ať už ten sníh konečně roztaje.. Mám zimu ráda, ale nemám ráda tohle! Zase to bude týden roztávat. A do toho později břibydou sračky, blačky, břečky, koryta řek a potoků budou plné a taky bude mlha. Když tady teď sedím u stolu a píšu vám sem, nejradši bych lehla do postele a spala. Tohle počasí je tak unavující, že není nic, na co by se mi chtělo dělat. Měla jsem jít dneska jezdit (na koně), ale jelikož tam prý bylo strašne mokro, jít jsem nemohla. A tak sedím doma a přemýšlím, proč konečně nevyleze alespoň na kosíček slunce a sníh neroztaje. Ale musel by roztát hned! Protože to bych jinak musela do školy chodit pomalu v gumáchách..

Jinak by se tady na blogu mělo objevit do měsíce pár viditelných změn:
1)Blog bude laděn do více barev.
2) Bude nový design blogu, který už mám objednaný :) A jsem proto moc ráda.
3) Články budou přibývat častěji a také budu psát o různých zajímavých věcech nejen že svého života.
4) Kdyby jste měli nějaký nápad či připomínku, napište kdyžtak do komentů :) Budu za to ráda. Myslím ti nápad, např. o čem by jste chtěli abych psala nebo jestli by jste chtěli podrobnější informace o mně, o koních na kterých jezdím, atd.

Tak to bude asi všechno, co jsem vám chtěla říct. Mějte se. Ahoj. :)

Prázdniny v sedle :)

22. února 2013 v 10:30 | Kačka |  Svátky a volno
Ahoj. Asi jako každá/ý z olomouckého kraje jsem měla i já tento týden prázdniny :) Zatím každé odpoledne, ale i dnes a zítra jsem strávila a strávím u koní ♥ Trénovala jsem s Keňou důvěru a také jsem se naučila mnoho nových věcí z přirozené komunikace neboli horsemanship. Např. Couvání, Zvedení nohou přes lano, chození vedle mě, napojení na koně atd. :) Je to něco užásného. Za ten týden jsem se jedno naučila ale skvěle, nemám se Keni proč bát. Je to miláček. A taky se jí ani trošililinku nebojím! Zrovna teď se dívám na videa a přemýšlím co budu dneska učit Prince :) (poníka, s kterým to dělám, měl Vysokou koňkou španělskou školu a je to welsh part bred). On to umí moc dobře :) A ani ten pocit, když jde nebo utíká vedle vás, aniž by jste ho měli na vodítku je prostě nepopsatelný :) Miluju koně !
"Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu.

Zkrátka a dobře, když miluješ koně, je to nemoc na kterou není žádný lék! ♥ "

Já půjdu. Mějte se. Ahoj :)Omluva a co se dělo ?

17. února 2013 v 14:17 | Kačka |  Kámošky, Nelinka a já
Ahojky. Moc se omlouvám, že jsem tady už dlouho nepsala, teda jako sice nevím jestli si to někdo přečte, ale snad jo. No tak poslední dobou co se dělo ? Pokud si dobře vzpomínám naposledy jsem psala 8.2 což bylo minulý týden v pátek.
No tak teda vlastně byl Valentýn. A tak dále. Ach jo nechce se mi psát, to je jedno. Prostě byl Valentýn, a tak a taky jsem byla ve středu v Přřerově na konverzaci soutěži v Aj. A skončila sem 13 :D A v pátek jsem byla jezdit spolu s Gabčou :) Poslední dobou se mezi náma s Keňou něco stalo a nevím prostě. Všechny ostatní poslouchá atd a nevím a u mě je taková jiná prostě. Tak budu na koně chodit teďka častěji, abych to mohla odbourat. Ještě dám vědět jak se vyvijí. No teďka se tam du domluvit. Jinak dopoledne jsem byla se psama před barákem :) Skákali se mnou přes různé překážky a dělali jsme blbiny :D Jo a taky jsem psala pár lidem a možná se tady objeví nový LAY, ale zatím je to nejisté. Ještě mi neodepsali. Snad ještě napíšu a dodám fotky. Mějte se. Ahoj Kačka :)

Něco málo ze dneška :)

8. února 2013 v 20:22 | Kačka |  Kámošky, Nelinka a já

Ahojky. Dnešní článek budu psát formou deníčku. Doufám, že vás neunudím k smrti a jsem ráda, že tady alespoň těch 10 lidí za den příjde :) A za to vám chci poděkovat, byla bych sice radši za nějaký ten komentář, ale nevadí. Třeba příště přibyde. Tak dnešek jsem si plně užila. Ve škole pohoda a odpoledne jsem vzala Kaziho (Gabčiného a vlastně tak trochu i našeho poníka) ven na vyjížďku. Ze začátku dělal pěkné kousky :D a neposlušnosti, ale ke konci byl zlatíčku. Měl plpno energie, jelikož se na něm několik dní nejezdilo. A byl šťastný, že jsem ho bytáhla ven.


Šla se mnou i mamča se psama a já jela na Kazim :) Jenom pro zajímavost, je to shetlandtský poník a vycvičili jsme si ho s kámoškama :) Andy se Kaziho ze začátku celkem bála, ale později zjistila, že jí nic neudělá .. :) A Nela byla vcelku v pohodě. Docela jsme spěchali, protože mamka potřebovala v 17h odvést bráchu na trénink (fotbal). Jak už jsem psala, tak měl Kazi hodně energie. A to opravdu hodně ! :D Hned jak jsem ho lechce pobídla, rozběhl se jako o život a běžel a běžel, byl jako dostihový kůň :D (no v jeho případě spíš poník) On když utíká, tak vypadá jako tryskomyš :D Já ho jako zvládnu v pohodě, ale on si asi myslel, že se na nm neudržím nebo co :D Občas si vykopl nebo udělal něco co se potom nelíbilo ani jemu ani mě.. :) Já jsem se teda alespoň provětrala a Kazi si pěkně zaběhal a podobně. Když jsme se vrátili zpět na vedlejší louku vedle ohrady, kde Kazi bývá. Nechala jsem ho napást a využila jsem jeho klidu a zavoala jsem Gabči, jestli už se vrátila z koní (měla jít jezdit, ale nakonec nešla.. :/ )

Tak jsem jí na něm přijela na proti a potom se Gabča projela a my jsme se šlli podívat na jehňátka, které porodili ovce od jejího taťky. :) Jsou opravdu nádherné a jsou to všechny holky, což je moc dobré. :) Jsou zatím čtyři. Každý rok si s holkama vybere jedno jeňátko a to si pojmenujeme. :) Já jsem si vybrala nádhernou, kudrlinkatou ovečku, která se narodila včera Bobidlu :) Nekrásnější jsou na ní plandavé ouška, které mi připomínají ouška zakrslého králíčka :) Ještě nevím jaké jí vymyslím/e jméno, ale chtěli jsme letos nějaké české. :) Ostatní jeňátka jsou taky moc krásné a dvě jehňátka mělo Bobidlo a dvě Rohanka :) A každou chvíli by měla mít i Lízinka, která vypadá na trojčátka :) Je jako kdyby spolkla tři kopačáky :D :)Tady vám dám pár fotek z mobilu: :)Mějte se. Ahoj :)

Z Keni do sněhu :D

6. února 2013 v 21:38 | Kačka |  Ranch na Kačeně, Ježdění
Ahojky. Dneska ve škole byla celkem pohoda. Akorát jsme psali z přírazu z kořene a stonku. Já měla za dva a 1 mi utekla o jeden bod ! :D To mě celkem dorazilo :D Odpoledne jsem jela na koně :) Jezdili jsme bez sedla a jak už asi víte z nadpisu, jela jsem na Keni :) A Johča na Jiskře :) (Na Nirbece by se bez sedla ani nedalo) Jeli jsme na pole za mlýn a jezdili jsme celou hodinu v kroku až na konec :D :D :DD Trénovali jsme důvěru s koněm a reágování podle komunice koně, snažit se pochopit jeho pohyby a atd. Např. jsme sledovali co se mu nelíbí a líbí podle uší, jeho chování, pohybování a poslušnosti :)atd A ke konci hodiny jsme se učili couvat. Bylo to zajímavé :) Jenomže ke konci začala Jiskra blbnout a vyhazovat a cválat.. A ještě k tomu bylo bahno.. :/ a sem tam tvrdý, krystalový sníh. A Lída (trenérka) nám říkala, že když se koně rozběhnou nebo když jedna spadne, tak máme radši seskočit hned, než any jsme spadli nějak hůř při rychlosti na cestu.. No a potom mi začla zlobit i Keňa a já podle jejího chování a uší jsem poznala, že poběží za Jiskrou a já nemám šanci ji udržet. Tak když mi nacvála, radši jsem seskočila a potom seskočila i Johča, protože koně už běželi domů. Já jsem spadla obličejem na sníh, tak jsem teĎ ka trochu podřená, ale jinak v pohodě. Šli jsme kousek k ranči pěšky a tam už na nás čekal trenérčin přítel s koňma. Tak jsme ještě nasedli projeli jsme se na k jízdárně, tam jsme si udělali dvě kolečko a jeli jsme zaparkocvat koně. :) Odsedlali jsme, pohráli jsme si s něma a zavedli jsme je dohromady. Ptom jsme něco pomohli a pohráli jsme si se Sisinkou (pes) A šli jsme poháhat ke kozám. Konečně už vím, jak se která jsmenuje :) Od Heppynky kůzlátka jsou→ Zoro a Hermí. Od Jáji myslím → Otík a Igor :) A od Páji → Miloš a Milena. A potom ještě Ctirad, ten je od Amálky. A od Barči, kterou prodali je tam Frody :) Tak já už půjdu, mějte se. Ahoj Kačka ☺

Počasí pod psa :/

4. února 2013 v 22:03 | Kačka |  Kámošky, Nelinka a já

Ahojky. Dneska ráno u nás padal sníh :) Z ktrého jsem měla radost, ale když jsem odpoledne čekala na bus domů, mou radost vystřídal jiný pocit.. Na pár místech sice ještě zůstalo trochu sněhu, ale jinde bylo jen bahno a voda.. A břečka z toho sněhu.. No a konečně tady byl autobus :) Asi tak hodinku jsem se dívala na televizi a potom jsem šla s rodičema a se psama na procházku :) Všude byla zase samá břečka, sníh byl mokrý a na 60% místech bylo mokro a voda. Nafotila jsem pár fotek tlapek (Nelininu a Andyninu :)) A ještě k tomu foukal větr a padal sníh s deštěm, no bylo to pěkně protivné a nepříjemné. Jenom jsem se chtěla podívat kolik je hodin a displej mobilu byl celý mokrý :D :/ Tak tady jsou ty fotky: (jsou z mobilu, tak se omlouvám za kvalitu)►Tohle jsou stopy Nely a Andy, jak už jsem psala jsou foceny z mobilu, takže se omlouvám za kvalitu a špatou viditelnost. Doufám, že se vám alespoň trošku líbí :)
→ Popř. mi hoďte do komentářů co na blogu zlepšit a taky bych byla ráda za nějakou dobrou grafičku/grafika, se kterým máte dobré zkušenosti :) Díky za přečtení článku a jsem ráda že jsem došli až sem :) Mějte se. Ahoj Kačka :)

Podivuhodné myší přecházení.. :D

2. února 2013 v 18:04 | Kačka |  Kámošky, Nelinka a já
Dneska u nás bylo vodění medvěda :) Tak jsem mamce ráno pomáhala péct koblížky. :) Mňam. A odpoledne jsem si vzala psi (Nelu a Andy) a šla jsem se s nima projít :) Když jsme došli na louku, byli tam všude myší díry. My jsme naši Nelu kdysi naučili hledat myši. Jakože když jsme řekli "hledej myšičku" tak ona okamžitě začla čmuchat a hledat, až našla myší díru a hrabala a hledala myši :D A už ke dnešku. Tak tam teda byli ty myší díry a já jsem Nele řekla, ať hledá myšičky :D A když začala i s Andy hledat ty myši. Tak já jsem tam tak stála a dívala se na ty myší díry. :D Jenomže po chvice začali z těch dír vykukovat myši a začali přebíhat do dalších dír a tak :D :D :DDD Tolik myší najednou jsem nikdy v životě neviděla :D Bylo jich tam nejmíň 15. :D Pořád vysrkovali ty svoje malé hlavičky a přebýhali z jedné díry do druhé. Dokud si Nela jedné přebýhající myši nevšihla.. no, bohužel ji zakousla, ale ona si s ní chtěla jenom hrát.. Potom už jsme z tama radši odešli.. Nemohla jsem jí nic vyčítač, protože to plemeno (zlatý retrívr) bylo kdysi původem lovecký pes.. Ale i tak na ty myši nezapomenu :D Bylo to prostě neuvěřitelné :D Mějte se. Ahoj :)

Chvilka strachu :O

1. února 2013 v 19:06 | Kačka |  Ranch na Kačeně, Ježdění
Ahojky. Dneska jsem teda byla jezdit. Jezdila jsem na Keni a dělala mi hrozný bordel :D Jezdila se mnou ještě kámoška Gabča a jezdila na Merlice :) Keňa mi už od začátku dělala hrozný bordel :/ 3x se mi rozběhla rychlým cvalem někam do prdele, ale já to useděla. Když se mi ozběhla poprvé, běžela přímo na ohradu s dráty a já se bála, že jimi proletí, ale nakonec jsem ji nějak stočila, ale ona pořád běžela dál. Až se nakonec zastavila u takového potoka.. Gabča měla co dělat, aby Merlinku udržela v klidu.. Ale trenérka ji jí nakonec držela, aby se nerozběhla za náma. Podruhé se mi rozběhla po cestě směrem k ranči, kde byl sníh. Doufala jsem se, že jí to neuklouzne a nic jiného než usedět to a čekat než zastaví mi nezbývalo, protože jsem ji neměla kam zatočit a zastavit možnéé nebylo, jelikož jsem ji měla jen na vodítkách :D A potřetí se mi rozběhla stejně jako poprvé :D Skončili jsme asi o deset minut dřív, protože už jsem z toho byla celá vystresovaná a vynervovaná. Takže by to potom bylo ještě horší.. Prostě jsme dneska s Keňou neměli svůj den. Jinky je to paráda a je to jinak velké zlatíčko. Potom jsme odsedlali, pohráli jsme si s koňma a jeli jsme domů. Taky se jim narodilo šest kůzlátek :) 5 kluků a 1 holčička :) Jméno holčičky je Milena a jejího bráchy Miloš. A ještě si pamatuju Zora a víc si nepamatuju .. :) Tak se mějte. Ahoj Kačka :)