Konec světa 2012

4. prosince 2012 v 19:51 | Kačka |  Jiné
Ahojte. Tak jsem dneska celkem přemýšlela o tom, jestli ten konec světa vůbec bude. Podle mě nebude. Je to jenom další myšlenka nějaké skupiny. To je jak když měl stál Michael Jakson z mrtvých :D Mayové skutečně předpověděli zánik světa na 21. 12. 2012. No já tomu ale moc nevěřím. Tak a tady jsem si vyhledala něco o tom:

Monstrózní tsunami zaplavující kontinenty, otevírající se země do níž padají celá města. To je jedna z představ konce světa, který má podle interpretace mayského kalendáře nastat v roce 2012. Podle speciálních stránek Amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír jsou to ale falešné obavy.

Na 21. prosince 2012 totiž vychází poslední cyklus mayskéhokalendáře, po kterém nic nenásleduje. To inspirovalo řadu konspiračních teoretiků i autorů knih či filmových děl, aby teoretizovali, že tím již neexistující civilizace oznámila konec světa.
Byl dokonce natočen i film 2012,(katastrofický) Který měl premiéru letos na podzim ;)

Jednou ze zvěstí kolujících na internetu je tvrzení, že se Země srazí s planetou, která bývá označována jako Nibiru, Planeta X nebo Eris. Tuto planetu údajně objevili již staří Sumerové. Její střet se Zemí byl původně očekáván v květnu 2003. Když se nic nestalo, posunula se předpověď tak, aby souhlasila s koncem mayského kalendáře.
Vědci ujišťují, že v dohledné době Zemi střet s žádnou planetou nehrozí.
Tak a co vy ? Věříte na konec světa ?:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám můj blog ?

Jasně :) 37.9% (44)
Jo :) 16.4% (19)
Skvělej! 12.1% (14)
Jde to 33.6% (39)

Komentáře

1 Lenka Lenka | Web | 4. prosince 2012 v 20:09 | Reagovat

Ahoj,já doufám,že žádný konec světa nebude.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama