Prosinec 2012

Blog mi jde špatně

30. prosince 2012 v 12:48 | Kačka
Ahojky. Už jsem měla rozepsané 2 články, ale nikdy se to neuložilo a vždycky se to přeplo na přihlášení uživatele. Už mě to sere a totálně mě to naštvalo. Máte stím nějaké zkušenosti ? Nebo se vám to taky dělá ? Prosím poraďte do komentu. Moc mi s tím pomůžete ;) No nic jinak, ve středu jdu na koně tak snad už něco nafotím. Dneska odpoledne jeedu lyžovat. Mějte se už musím ahoj Kačka ;)

Kam chodím jezdit ?

28. prosince 2012 v 12:00 | Kačka |  Koníci :)
Ahoj. Tak. Zajímá vás kam vlastně chodím jezdit ? Jezdím v jednom nejmenovaném ranči. Jako né že by neměl jméno, to má, ale nechci dělat reklamy. Chodím tam už něco přes dva roky. Byla jsem tam už na dvou táborech, na jednom čundru pro děcka... a tak. Je to tam super. Dohromady mají 10 koní a poníků: Jiskru, Nirbeku, Merlinku, Keňu, Afke, Drupinku, Dunhéska, Jásoňka, to jsou koně a poníci: Princ a Diego ;) Jsou to všichni hrozní mazlíčci a miláčkové. Mám je ráda všechny stejně, ale teď nejčastěji jezdím na Keni, protože trénujeme na westernové závody, které budou nespíš na jaře. Trénujem tyče a barely v kroku, klusu a cvalu. Jinak jezdím už od dětství, sama asi 4 roky ;) Umím: krok, klus, pracovní klus, cval, a tryskala jsem taky. Jinak jezdím anglii, western mě moc nebere, připadá mi jako dobrý, dříve jsem ho asi rok jezdila, ale přesedlala jsem na anglii, jednou bych chtěla skákat parkury nebo jezdit cross-country. Baví mě jen tak sedět na koni bez sedla a nejlépe i bez uzdy. A užívat si ten pocit volnosti, ten pocit který nic nenahradí, je to jako když splinete s koněm v jedno tělo, prostě neuvěřitelné :D Poprvé jsem tryskala nejspíš na Merlince, ale to nebylo že jsme chtěli, protože se koně lekli, ale udržela jsem se v sedle. Jinak jsem už několikrát tryskala na Keni nebo jsem spíš hodně rychle cválala, ale do trysku nechybělo .D Jestli vás něco zajímá ohledně mě, nebo koníků, nebojte se zeptat ;)

Takové shrnutí dneška, o čem začnu psát

26. prosince 2012 v 19:42 | Kačka |  Kámošky, Nelinka a já
Ahojky. Tak od dneška vás začnu seznamovat s ranchem kde chodím jezdit. To bude v následujícím článku. Asi zítra. Dneska ráno jsem byla s babičkou a s dědou lyžovat. Bylo to celkem fajn. No, bylo by to lepší kdyby ten sníh byl přírodní a ne umělý. Ale s tím já nic nenadělám :/ Odpoledne jsem byla jezdit. Byla tam ještě Johča. Já jsem jela na Keni, Johča na Nirbece a Lída (trenérka) na Jiskře. Taky jsme zjistili, že Keňa má teprve 5 roků, Nirbeka 4 a Jiskra 6. Jeli jsme na vyjížďku. Měla jsem celkem co dělat. Protože Keňa furt chtělůa žrát trávu. V lese jsme si chtěli skočit takovou kládu, ale koně se něčeho lekli a Keňa se semnou rozběhla, jako zvádla jsem ju, ale spíše jsem se lekkla, takže jsem ani nepostřehla jesli to semnou Keňa přeskočila nebo to přeběhla :D Potom jak jsme vyjeli z lesa, tak všichni koně začli hecovat. Keňa se furt hnala dopředu a i když jsme cválat neměli na vyjížďce jsem cválala asi třikrát. No když jsme přijeli z vyjížďky, nemohla jsem ani odepnout sedlo, jak mě boleli ruky. A ještě k tomu mi bylo hrozné vedro. Jezdili jsme bez uzdy, chtěli jsme i bez sedla, ale Keňa byla celá od bahna, protože se šli koupat do jejich "bahení lázně" kterou mají v zadu na louce a Keňa, která vodu miluje do ní vletěla a měla bahno až za ušima :D Potom jsme si vzali chleba a dělali jsme s koňma blbiny a hry na důvěru. Bylo to o moc lepší než minule. Jo a abych nezapoměla, mají nové prasátko. Je to holka a plemeno: ovčí prasátko. Vypadá jako ovečka ale je to prasátko a jmenuje se Íden :) čti: (Ídn) Je moc roztomilá. Tak já už asi půjdu. Přeju krásné poslední dny Vánoc. Hlavně hodně pohody a skvělých zážitků. Mějte se. Ahoj Kačka :)

Vánoce - dárky

25. prosince 2012 v 20:18 | Kačka |  Jiné
Ahoj. Tak vám tady píšu, co mi Ježíšek pod stromeček nadělil a jak jsem se vlastně měla. No tak včera jsem vůbec nestíhala natož abych psala na blog. Největší nadšení pro mě byl dárek, který jsem si přála a navíc jsem ho už potřebovala. Protože tren strarý se jaksi rozhodl nefungovat a pokud ještě nevíte - ano, je to mobil. Bílý Samsung Galaxy Ace. Potom jsem ještě dostala batoh do školy, knížky: Dívky v sedlech, Pusinka. Ptom ještě ponožky, mýdlo, peníze, různé dobroty, oblečení a tak ... Jinak Vánoce jsem to prožívala super. Na svůj mini klavír jsem se naučila pár koled. A přemýšlím o tom, že bych se přihlásila do klavíru. Mamka má nějakou známou, která je už v důchodě, ale v zušce učila skoro celý život. Takže by mě naučila více než nějací mladí. No nevím, ještě uvidím. Na štědro večerní večeři jsme místo kapra měli amura. Jinak nic neobvyklého. Bylo to super. A co nadělil Ježíšek vám ? Mějte se. Ahoj. Kačka :)

Včera-co se u nás dělo+na koních

23. prosince 2012 v 11:57 | Kačka |  Kámošky, Nelinka a já
Ahoj. Včera jsem vám nestihla napsat, tak vám píšu dneska.
Ráno jsem pomáhala mamce dodělat krémy do cukroví a odpoledne jsme vyrazili (já, mamka, Nela, Andy) na koně. Bylo to super. Jezdili jsme na jízdárně a bylo nás tam 5. Jezdili jsme bez sedla a bez uzdy jen s vodítkama na ohlávce. Mají taky nové překážky. Takže se mi to moc líbilo. Jezdila jsem na Keni. Jezdili se mnou ještě: ještě Kačka, Šimon, nějaká holka, přítel od trenérky a trenérka stála uprostřed a říkala co máme dělat. Kačka jezdila na Jiskře, Šimon na Merllince, ta holka na Nirbece, a Mirek (ten přítel od trenérky) na Afke. Dělali jsme různé jízdárenské cviky, kavalety, zastavení z kroku a z klusu co nejblíž na určitém místě a tak, na konci ježdění jsme se jeli projet na louku. Tam trenérka (Lída) říkala., že se ke mně Keňa hodí, že je taková "živá" jako já. No taky jsem koníkům donesla chleba na Vánoce. Jak jsme dojezdili, tak jsme si každý vzali do ruky chleba a učili jsme koníky poklonu, ohýbání a potom jsme trénovali důvěru. To je že jsme si je odepli z vodítka, vzali jsme si chleba a šli jsme a koník musel jít za vámi a potom jsme utíkali a opět musel utíkat za vámi. Mně a Keni to celkem šlo. A taky mě pochválila. Musím teď hodně trénovat, protože na jaře pojedu na Keni na závody. Ještě něktérýma kámoškama. ;) Potom jsme se rozlouččili a jeli jsme domů. Byla jsem unavená a tak jsem se převlíkla a šla jsem se dívat na televizu a taky jsem si zdřímla. Potom jsem šla spát k babičce. A teď jdu na oběěd. Ahoj Kačka :)

Básnička pro vás ;)

21. prosince 2012 v 20:12 | Kačka |  Jiné
Vánoce

Jednou zase po roce,
přichází nám vánoce.
Napečeme cukroví,
pustíme si koledy,
Vánocům to napoví
a my hurá na ledy.

Bez sněhu to není ono,
doufáme, že napadne.
A když z okna koukneme,
kopu sněhu vidíme.
Hned radost nás popadne
a my ven se řítíme.

Stromeček si nazdobíme,
ke stolu se posadíme.
Před jídlem se pomodlíme
a na talíř naložíme:
salát, taky rybičku
pozveme i babičku.

Po jídle vše uklídíme,
do pokoje se vypravíme.
Tam pozorujem nebe,
a díváme se na sebe.

V tom zazvoní zvoneček,
my dolů se řítíme.
Uvidíme stromeček,
a plno dárků co pod ním je.

Zazpíváme koledu,
Narodil se Kristus pán,
vzpomenem si na dědu
a na to jak si s náma hrál.

Potom už na dárky se vrhneme,
poděkujeme a šťastní jsme.
A já vám přeju ať jste šťastní,
ať jste zraví, jak má babibčka vždy praví :)

(Tohle jsem napsala a složila sama, takže prosím nekopírovat, doufám, že se vám alespoň trošku líbila ;)Konečně donakupováno

20. prosince 2012 v 14:31 | Kačka |  Jiné
Ahojte. Píšu vám ze školy. Máme infošku a celou hodinu máme volno. :) No tak o volné hodině jsem byla ještě s holkama shánět poslední dárky. Zítra se totiž neučíme a budeme si dávat dárky, dívat se na filmy, hrát různé hry a tak :D Máme koupenou kofolu a brambůrky. No už sena to těším a doufám, že mi to ten konec světa nepřekazí :D :P No, tak jsem holkám koupila nějaké ty dárky, ale nebudu vám říkat co, aby si to holky náhodou nepřečetli, řeknu vám vše zítra ;) No nic, zbytek vám dopíšu doma Ahoj ;)

Vánoce + bonus

18. prosince 2012 v 20:01 | Kačka |  Jiné
Ahoj. Tak. Pomalu, ale jistě se nám blíží VÁNOCE. Které má většina lidí ráda ;) Já je mám ráda moc, včetně těch zajímavých tradic ;) Baví mě pomáhat mamce s pečením cukroví, dělání adventních věnců, vyzdobit dům a nakonec i ozdobit stromeček a nachystat stůl. Taky slavíte tyto tradice ? Mnoho lidí neví, že Vánoce jsou vlastně křesťanský svátek ;) Každý z nás má asi nejradši Štědrý den a toto datum si pamatuje ještě spolu se svým svátkem a narozkami :D Ano, je to 24.prosince. Teda pokud to přežijeme :D Protože v pátek má být ten slavný konec světa :D No, ale to jsem odbočila. Já bych chtěla na Vánoce nový mobil a pokoj. No vím, jsou to dražší dárky, ale mobil potřebuju a pokoj mít musím, už kvůli sestře, protože se chce učit na maturu.
A co vy ?
Co si přejete pod stromeček ?
Ještě píšete dopisy Ježíškovi ? :D
Pochlubte se a odpovězte do kometů ;)

Tak a tady slíbený BONUS:
Kdo zná ? :D

Tak se mějte. Kačka. ;) Jo a Veselé Vánoce a přežití konce světa :D ;)

Gimpl s (r)učením omezeným

17. prosince 2012 v 20:25 | Kačka |  Jiné
Ahojte. Tak jsem se rozhodla napsat krátký a stručný článek OGimplu. Kdo se dívá, napište do komentů. ;) Takže seriál Gimpl, mě celkem zaujal. Ze začátku mě to moc nebavilo teď si nenechám ujít ani jeden díl. Líbí se mi scény, vymýšlivé plány nové ředilky Evy a různé příhody herců. Zaujalo mě postavení Jachýmka Krauze. A taky se ráda podívám na Šafránkou, která hrála ve spoustě mých oblíbených pohádek např. Popelka nebo Princezna Včernice, ale to jsem hodně odpočila.
Obsah:
Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula, jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva, která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška, jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam, který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů - kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes.
Zdroj: http://www.csfd.cz/film/322551-gympl-s-rucenim-omezenym/

No tak a kdo zaujal vás ? Klidně napište do komentů, a já už se jdu dívat ať to stihnu, Ahoj Kačka ;)

Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš?

17. prosince 2012 v 19:46 | Kačka |  Téma týdne
Když zavřu oči a otevřu mysl ? Každý si řekne že je to trapné nebo tak, ale já mám názor jiný. Není to ani trošku složité. Stačí se uklidnit a myslet na určitou: věc, osobu, situaci a tak. Třeba i na úplnou blbovinu co vás právně napadne. Musíte na ti myslet a potom ji vidíte před sebou, nemusíte mít ani zavřené oči, ale když je máte zavřené, jsou vaše představy a fantazie živější.

V mnohém vám to pomůže, třeba si tak uvědomíte svou chybu nebo naopak. Já to dělám docela často. Baví mě jen tak ležet a přemýšlet, zasnít se a otevřít svou mysl. Je to vlastně něco jako kdyby se vám zdál sen, přidá vám to tak skutečné, že po tom když se zase vrátíte zpátky do reality ani nevíte, jestli se to skutečně stalo :D

A co vidím já ? Je to různé, podle toho, na co v tu chvíli zrovna myslím. Můžete například vidět, co se vám za poslední dobu stalo, nebo co vás trápí a tak. Ale hlavně při to nezapomeňte ZAVŘÍT OČI A OTEVŘÍT MYSL Mrkající

Ahoj Vaše Kačka :)