Plemeno týdne: Andaluský kůň

30. listopadu 2012 v 19:44 | Kačka |  Koníci :)

Andaluský kůň

Původ a historie:
Andaluský kůň je velmi starobylé koňské plemenoznámé také pod označením ''pura raza espanola'' (neboli PRE), což ve španělštině znamená ''čistokrevný španělský''. Pyrenejský poloostrov, v jehož části dnešní Španělsko leží, je vlastí iberského koně, který byl v dobách Řeků a Římanů považován za nejlepšího válečného koně. Andaluský kůň nese jméno španělského regionu Andalusie a má tyto staré odvážné koně mezi svými předky. Je známý také svým elegantním pohybem, dlouhou a hustou hřívou a ocasem, a také skvělou drezurou. Využíval se při býčích zápasech a také ve španělské vyskoké jezdecké škole. Andaluští koně se podíleli na vyšlechtění mnohých dalších koŇských plemen po celém světě.

Stavba těla:
Pěkně tvarovaná hlava s mírně vypouklím profilem, širokým čelem a velkýma očima mandlového tvaaru. Široký, klenutý a silný krk. Hluboká a široká hruď. Silné šikmé plece. Krátký silný hřbet. Silné štíhlé nohy s pevnými klouby. Tvrdá kopyta.

Vzhled a charakteristika:
Je známý svou elegantní, vysokou a dobře zakončenou akcí.

K čemu využít: Jak je vysoký: Odkud pochází? Temperament:
Drezura a klasické 150-160 centimetrů. Španělsko, Evropa Odvážný a bystrý, ale zároveň
anglické disciplíny, mírný a klidný ;)
rekreační ježdění a
ježdění obecně.

Tak co ? Líbilo ? Jako další plemeno jsem vylosovala Hucula, Může být ? Napište do komentů jestli se vám to líbilo, a jestli chcete toho hucula a nebo jiné a jestli chcete jiné tak napište stránku číslo od: 8 do: 234 :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi koně ?

Jasně 57.7% (45)
Mooc :) 16.7% (13)
Jo :) 6.4% (5)
Ne 7.7% (6)
Ani trochu 5.1% (4)
Fuj 6.4% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama